Nowoczesna o solidarności kobiet w Unii Europejskiej

08/03/2017

PiS i premier Szydło zafundowali nam księgę wstydu.  – Przypomnijmy działania PiS z ostatnich miesięcy: próba wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, prowadzenie recept na pigułkę „dzień po”, planowana obniżka wyceny świadczeń neonatologicznych, nadużywanie klauzuli sumienia, likwidacja przepisów opieki okopołorodowej. – mówiła w Sejmie Joanna Scheuring-Wielgus wraz z innymi posłankami Nowoczesnej, które 8 marca dołączają do ogólnopolskich protestów w obronie praw kobiet.

Posłanki Nowoczesnej Dniu Kobiet mówiły w Sejmie, jak ważny jest sprzeciw wobec władzy PiS, która stopniowo ogranicza prawa kobiet w Polsce. Kamila Gasiuk-Pihowicz zaznaczyła, że na fali populistycznego wzmożenia moralnego minister Radziwiłł, wycofuje ze sprzedaży bez recepty antykoncepcji awaryjnej dla kobiet. Rząd PiS pracuje nad projektem ustawy, który wprowadza karę nawet dwóch lat pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu „tabletki dzień po”. – Jeżeli chcecie, aby Polacy mieli normalny dostęp do antykoncepcji i zabiegów in-vitro finansowanych z budżetu państwa to spotkajmy się dzisiaj o 17:00 na pl. konstytucji, aby pokazać naszą solidarność. Od siedzenia w domu nic się nie zmieni. Brońmy naszych praw i godności! – apelowała K. Gasiuk-Pihowicz.

Pomysły PiS godzą w prawa człowieka. Paulina Hennig-Kloska zadeklarowała, że posłanki .N nie poprą żadnych projektów, które będą karać za korzystanie z praw kobiet. – Będziemy walczyć o ich wzmocnienie w Polsce. Musimy pokazać naszą solidarność. Kobiety, to czas zjednoczenia sił! Musimy działać wspólnie!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE