Nowoczesna z nowelizacją ustawy Ordynacja podatkowa

08/03/2017

W środę w Sejmie pierwsze czytanie przygotowanego przez Nowoczesną projektu zmiany ustawy Ordynacja podatkowa.  Nowelizacja  dotyczy zmiany przepisów dotyczących przedawnienia podatkowego.  Ugrupowanie zapowiada koniec bezterminowych kontroli skarbowych.

 Obowiązująca ustawa umożliwia przeprowadzanie przez aparat skarbowy kontroli, ciągle przerywając okres przedawnienia. Skutek tego taki, że uczciwi i rzetelni przedsiębiorcy bankrutują a ich pracownicy tracą pracę. – Wieloletnie kontrole skarbowe dręczą i nękają przedsiębiorców, uniemożliwiają normalne prowadzenie działalności gospodarczej. Dlatego Nowoczesna przygotowała i wprowadziła pod obrady Sejmu projekt nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa – mówili na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska i Paweł Kobyliński. Projekt Nowoczesnej zakłada maksymalny, trzyletni czas na przeprowadzenie kontroli  skarbowej, licząc od końca okresu, w którym ulega on przedawnieniu.

W ocenie Nowoczesnej to stabilność prawa, jasność przepisów i precyzja ustalania terminów, w których przedsiębiorca ma być kontrolowany są najważniejsze w prowadzeniu działalności gospodarczej. – Bardzo często zdarzały się sytuacje, że pod koniec okresu przedawnienia urzędnicy aparatu skarbowego wszczynali specjalnie postępowanie karno-skarbowe tylko po to, by przerwać przedawnienie podatkowe i aby móc podatnika dręczyć kontrolami przez dowolnie długi okres – mówił poseł Mirosław Pampuch.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE