Uchwała w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Europejskiej

08/03/2017

Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej zgłosił dzisiaj (w środę, 8 marca 2017 r.) do Marszałka Sejmu wniosek o uzupełnienie porządku obrad Sejmu o podjęcie Uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Europejskiej.

W uchwale napisano: „Sejm RP w przededniu szczytu UE w Brukseli zobowiązuje Prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło do działania w interesie Polski i poparcia Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na drugą dwu i pół letnią kadencję. Tego wymaga Polska Racja Stanu”.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/SKM_364e17030812350.pdf”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE