Nowoczesna odmawia uczestnictwa w Komitecie Narodowych Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości

14/06/2017

Przewodnicząca Klubu Poselskiego Katarzyna Lubnauer poinformowała, iż przewodniczący partii Ryszard Petru skierował list do prezydenta Andrzeja Dudy z odmową ze strony Nowoczesnej wzięcia udziału w Komitecie Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Widzimy, że prezydent Andrzej Duda ma złe intencje i wykorzystanie tej rocznicy do zorganizowania referendum, które ma służyć tylko poprawieniu jego wizerunku jest zaprzeczeniem idei wspólnotowego świętowania ważnych dla wszystkich dat – powiedziała Katarzyna Lubnauer podczas konferencji prasowej w Sejmie RP.

Święta narodowe powinny być obchodzone ponad podziałami, powinny one łączyć a nie dzielić. Zamiast osłabiać siłę Narodu powinny go budować. Jest to szczególnie ważna rocznica i powinna ona być świętowana ponad podziałami. Katarzyna Lubnauer jednocześnie zaznaczyła, iż Nowoczesna zgłosiła już projekt, który umożliwia organizację wyborów samorządowych na tydzień przed 11 listopada 2018 roku.

Zadaniem polityków jest dążenie do łączenia Rodaków w tak ważnych momentach, nie zaś wykorzystywanie świąt narodowych do realizowania scenariusza politycznego tylko jednej formacji politycznej. Niestety, jesteśmy świadkami kolejnej próby upartyjnienia świąt narodowych, dlatego też Nowoczesna odmawia uczestnictwa w Komitecie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE