Nowoczesna: Politycy PiS obiecywali słuchać mieszkańców a tak naprawdę mają ich w nosie

11/05/2017

 – Po raz kolejny posłowie PiS pokazali, że są partią antysamorządową, antyobywatelską, partią, która boi się ludzi i ich nie słucha – mówił w Sejmie w czwartek poseł Marek Sowa, komentując PiSowski wniosek o odrzucenie projektu Nowoczesnej dającego mieszkańcom gmin, powiatów i województw możliwość wprowadzenia inicjatywy uchwałodawczej.

Wydawało nam się, że ten projekt nie może nas w parlamencie podzielić. Nikomu nic nie zabiera, daje tylko kolejne narzędzie mieszkańcom lokalnych społeczności po to, aby mogli w codziennym życiu rozwiązywać swoje lokalne problemy, aby nie tylko w dniu wyborów, ale też w ciągu całej kadencji, mogli zgłaszać inicjatywy obywatelskie – mówił w Sejmie poseł Marek Sowa.

Warto przypomnieć, że politycy PiS obiecywali słuchać mieszkańców a tak naprawdę lekceważą ich głos. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która ma ogromne doświadczenie w pracy na rzecz lokalnych społeczności stwierdziła w czwartek w Sejmie – PiS kompletnie nie rozumie, że mieszkańcy mniejszych miejscowości i wiosek mają prawo współdecydowania o tym, jak jest zarządzana ich lokalna społeczność.

Podkreślmy, że za kontynuacją prac nad projektem ustawy Nowoczesnej o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej opowiedzieli się posłowie PO, PSL i Kukiz’15; wniosek o odrzucenie projektu złożyło PiS. O założeniach propozycji ustawy można przeczytać TUTAJ.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE