Nowoczesna: Politycy PiS obiecywali słuchać mieszkańców a tak naprawdę mają ich w nosie

 – Po raz kolejny posłowie PiS pokazali, że są partią antysamorządową, antyobywatelską, partią, która boi się ludzi i ich nie słucha – mówił w Sejmie w czwartek poseł Marek Sowa, komentując PiSowski wniosek o odrzucenie projektu Nowoczesnej dającego mieszkańcom gmin, powiatów i województw możliwość wprowadzenia inicjatywy uchwałodawczej.

Wydawało nam się, że ten projekt nie może nas w parlamencie podzielić. Nikomu nic nie zabiera, daje tylko kolejne narzędzie mieszkańcom lokalnych społeczności po to, aby mogli w codziennym życiu rozwiązywać swoje lokalne problemy, aby nie tylko w dniu wyborów, ale też w ciągu całej kadencji, mogli zgłaszać inicjatywy obywatelskie – mówił w Sejmie poseł Marek Sowa.

Warto przypomnieć, że politycy PiS obiecywali słuchać mieszkańców a tak naprawdę lekceważą ich głos. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która ma ogromne doświadczenie w pracy na rzecz lokalnych społeczności stwierdziła w czwartek w Sejmie – PiS kompletnie nie rozumie, że mieszkańcy mniejszych miejscowości i wiosek mają prawo współdecydowania o tym, jak jest zarządzana ich lokalna społeczność.

Podkreślmy, że za kontynuacją prac nad projektem ustawy Nowoczesnej o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej opowiedzieli się posłowie PO, PSL i Kukiz’15; wniosek o odrzucenie projektu złożyło PiS. O założeniach propozycji ustawy można przeczytać TUTAJ.