Nowoczesna: Polski nie stać populizm i trzynastą emeryturę

12/04/2017

PO w populistyczny sposób proponuje trzynastą emeryturę.  Według obliczeń Nowoczesnej w 2020 roku będzie ona kosztować budżet państwa – a więc nas wszystkich – ponad 17 mld zł. Rocznie to 1000 zł od każdego, kto płaci w Polsce składki.  – Polaków na to nie stać, Polski na ten pomysł nie stać – mówiły w środę posłanki Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i Paulina Hennig-Kloska.

Jeżeli  zaczniemy wyścig na populizm, to każda kolejna opozycja, wychodząc z założenia, że liczy się środek, a nie cel, będzie obiecywać więcej.  Nie można działać w myśl zasady, że nie ważne na ile zadłużymy Polskę, ważne żeby obciąć władzę. Nowoczesna nigdy się na to zgodzi. Dość populistycznych, niepoliczonych i nieodpowiedzialnych propozycji. – powiedziała w Sejmie Paulina Hennig-Kloska.

Katarzyna Lubnauer zwróciła uwagę, że propozycja PO zapowiadająca rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko jest nieodpowiedzialna i populistyczna.  – PiS wydał już na ten program nie tylko wszystkie rezerwy, ale wykorzystał też możliwość powiększania deficytu budżetowego. Nie warto ścigać się z PiS na populizmy, trzeba racjonalnie organizować gospodarkę. – mówiła wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE