Nowoczesna proponuje ustawowe podwyżki dla rezydentów

– Nowoczesna składa projekt zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w którym proponuje zapis podnoszący wynagrodzenie lekarzy rezydentów. – Rząd nie podejmuje żadnych działań i nie szuka rozwiązania problemu lekarzy rezydentów, dlatego zaproponowaliśmy formę rozwiązania sporu – mówiła w Sejmie przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

– Przygotowany przez Nowoczesną projekt ustawy zakłada podniesienie minimalnego wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów z 0,7% do 1,2% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku poprzednim. – Gdyby ustawa obowiązywała teraz to minimalne wynagrodzenie lekarza rezydenta wyniosłoby 4860 zł. – dodaje Lubnauer. – W przyszłym roku – według prognoz przeciętne miesięczne wynagrodzenie może wzrosnąć o 8% – minimalna pensja lekarza rezydenta mogłaby wynieść 5200 – 5300 zł.

Według posłanki Nowoczesnej PiS uporczywie ignoruje trwający od 17 dni protest głodowy i nie chce, żeby wzrosły nakłady na ochranę zdrowia i nie zgadza się na podniesienie pensji lekarzy rezydentów. [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/10/Nowelizacja-ustawy-o-wynagrodzeniach-rezydenta-18.10.pdf” title=”Nowelizacja ustawy o wynagrodzeniach rezydenta 18.10″]