Nowoczesna proponuje ustawowe podwyżki dla rezydentów

18/10/2017

– Nowoczesna składa projekt zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w którym proponuje zapis podnoszący wynagrodzenie lekarzy rezydentów. – Rząd nie podejmuje żadnych działań i nie szuka rozwiązania problemu lekarzy rezydentów, dlatego zaproponowaliśmy formę rozwiązania sporu – mówiła w Sejmie przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

– Przygotowany przez Nowoczesną projekt ustawy zakłada podniesienie minimalnego wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów z 0,7% do 1,2% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku poprzednim. – Gdyby ustawa obowiązywała teraz to minimalne wynagrodzenie lekarza rezydenta wyniosłoby 4860 zł. – dodaje Lubnauer. – W przyszłym roku – według prognoz przeciętne miesięczne wynagrodzenie może wzrosnąć o 8% – minimalna pensja lekarza rezydenta mogłaby wynieść 5200 – 5300 zł.

Według posłanki Nowoczesnej PiS uporczywie ignoruje trwający od 17 dni protest głodowy i nie chce, żeby wzrosły nakłady na ochranę zdrowia i nie zgadza się na podniesienie pensji lekarzy rezydentów.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/10/Nowelizacja-ustawy-o-wynagrodzeniach-rezydenta-18.10.pdf” title=”Nowelizacja ustawy o wynagrodzeniach rezydenta 18.10″]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE