Paweł Rabiej: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji.

19/10/2017

– Jeśli Hanna Gronkiewicz-Waltz i PO nie zachowają się odpowiedzialnie, najważniejszym samorządowcem w Polsce, prezydentem Warszawy, zostanie ktoś z PiS. To byłaby tragedia dla Warszawy. – powiedział w Sejmie Paweł Rabiej, minister – członek Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie.

– Posiedzenie komisji weryfikacyjnej w sprawie ul. Nowogrodzkiej 6a pokazało, jak wyglądała dzika reprywatyzacja i „czyszczenie kamienic” z perspektywy lokatorów. Te łzy które widzieliśmy, to nie są łzy udawane, ta krzywda to realna krzywda ludzi, którzy padli ofiarą dzikiej reprywatyzacji. Za te łzy i krzywdy odpowiada jako gospodarz miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. To na niej spoczywa odpowiedzialność za rządzenie miastem. Ale nie mam też wątpliwości, że dziś każda z tych łez i krzywd działa na rzecz zwycięstwa PiS w Warszawie. I działa na rzecz przegranej całej opozycji. – wyjaśniał Rabiej.

Zdaniem polityka Nowoczesnej prezydent Warszawy nie tylko to lekceważy, nie przychodzi na komisję, nie składa wyjaśnień, ale wskazuje też swojego następcę w Warszawie. – Duet Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski oznacza pewną przegraną całej opozycji w stolicy, to będzie powtórka z przegranych wyborów w 2015 r. Mówię to z troską jako zwolennik zjednoczonej opozycji. Musimy jako opozycja zrobić wszystko, by w Warszawie nie wygrał PiS. Dlatego, dla dobra Warszawianek i Warszawiaków, dla dobra Polski i całej opozycji. – stwierdził Paweł Rabiej. Według niego Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna przyjąć na siebie odpowiedzialność polityczną i ustąpić z zarządu PO i zawiesić członkostwo w partii. – Powinna pojawić się na posiedzeniu Komisji Weryfikacyjnej, przeprosić za reprywatyzację i złożyć obszerne zeznania. Powinna podać się do dymisji ze stanowiska prezydenta Warszawy. – mówił Rabiej. – W stolicy powinny odbyć się przedterminowe wybory. Opozycja nie powinna się ich bać, bo opozycja nadal może wygrać w Warszawie. Zjednoczona opozycja powinna wskazać swojego wspólnego kandydata, ale niech nie wskazuje go Hanna Gronkiewicz-Waltz. To jest prosta droga do pewnej przegranej. – podsumował Paweł Rabiej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE