Nowoczesna pyta: Ilu nauczycieli straci pracę?

19/06/2017

Ilu nauczycieli straci pracę? Ilu będzie wysłanych na emeryturę zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego? Ilu będzie wysłanych na część etatu, z iloma nauczycielami nie będzie przedłużona umowa o pracę? – takie pytania w imieniu Klubu Poselskiego Nowoczesnej skierowała dzisiaj przewodnicząca Klubu Katarzyna Lubnauer do minister edukacji  Anny Zalewskiej.

– Uprzedzaliśmy, że przygotowana przez rząd PiS deforma edukacji będzie miała dla nauczycieli konsekwencje w postaci zwolnień z pracy. Ministerstwo nie chciało nas słuchać, niech teraz minister Zalewska rzetelnie odpowie, ilu nauczycieli zamierza zwolnić?

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/06/Pytania-do-ME.pdf” title=”Pytania do ME”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE