„Nowoczesna. Tu zaczyna się lepsza przyszłość” – Ryszard Petru w Rzeszowie

27/08/2016

W piątek i sobotę (26-27.08) lider Nowoczesnej Ryszard Petru odwiedził Rzeszów. Gospodarzem spotkania był przewodniczący regionu podkarpackiego Mirosław Nowak.

Podczas konferencji Ryszard Petru skomentował aferę reprywatyzacyjną w Warszawie: – W sprawie reprywatyzacji, trzeba oddać przynajmniej część tego, co zostało zabrane. Miejmy też świadomość, że państwa polskiego nie stać, żeby oddać to w 100%. Trzeba szukać rozwiązania najbardziej optymalnego. Stąd apel do wszystkich ugrupowań, aby poszukać rozwiązania wspólnego, dobrego dla wszystkich i szybko przyjąć ustawę.

Od Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i PO oczekujemy pełnej transparentności. Być może konieczne będzie podjęcie decyzji personalnych na najwyższym szczeblu. Powinniśmy wiedzieć kto z PO i z PiS-u wiedział o tej aferze oraz dlaczego wcześniej nie podjęto żadnych działań w tej sprawie to źle świadczy o naszym państwie – powiedział Ryszard Petru.

W przyjętym przez PiS przyszłorocznym budżecie trudno znaleźć miejsce na roszczenia reprywatyzacyjne. Jeśli nie wprowadzi się odpowiedniej ustawy, to nieruchomości będą zwracane na etapie postępowań sądowych. – To najgorsze możliwe rozwiązanie. Kto ma pieniądze ten odzyska nieruchomość, a kto nie ma pieniędzy, ten nie odzyska – dodał lider Nowoczesnej.

Spotkanie z podkarpackimi przedsiębiorcami dotyczyło zaostrzania się podejścia urzędników skarbowych do funkcjonowania i chaosu, który powstaje na granicach (tax free). Ryszard Petru powiedział – Rozumiem, że minister Szałamacha ma ściągnąć więcej z podatków. Ale efekt jest taki, że jak nie oddaje się VAT-u, tym którzy mogą go sobie odliczyć to przestaje się kupować. Jak się przestaje kupować to pada handel i biznes – kółko się zamyka.

Bezczelne i restrykcyjne wyrywanie podatków kończy się tym, że przedsiębiorczość upada. Coraz więcej firm mówi o przeniesieniu się na Słowację. Mam wrażenie, że ludzie boją się chaosu, czarne chmury narastają – podsumował Petru.

Ryszard Petru pochwalił podkarpackie struktury Nowoczesnej –  siła podkarpackich struktur Nowoczesnej jest niezła. Mam świadomość tego że trzeba mocniej pracować na przyszłość. Jestem optymistyczny przed wyborami samorządowymi. Będziemy szukać formuły, żeby wygrać z PiS-em. Mamy ochotę przejąć cały elektorat, który potrzebuje pozytywnej zmiany, jest optymistyczny, otwarty, akceptuje różne poglądy, a jednocześnie jest przedsiębiorczy. Nie kierujemy się na konkretny elektorat tylko na ludzi.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE