Nowoczesna: Warszawa potrzebuje zmian

27/08/2016

Nowoczesna wychodzi do mieszkańców miasta z „Mapą potrzeb Warszawy”. Członkowie i sympatycy partii Ryszarda Petru pytają warszawiaków o mocne i słabe strony ich najbliższego otoczenia. W efekcie prowadzonych we wszystkich dzielnicach konsultacji powstanie program dla Warszawy. Dokument będzie gotowy na przełomie października i listopada.

– Chcemy spotkać się z warszawiakami i porozmawiać o sprawach dla nich najważniejszych – mówi Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej i wiceprzewodniczący regionu warszawskiego. – Afera reprywatyzacyjna pokazała, że w mieście potrzebny jest nowy porządek. Zaczęliśmy od rozmów z mieszkańcami, których do tej pory było za mało. Zmian w mieście nie można dokonać zza biurka, z perspektywy tylko urzędniczej. Żaden urzędnik nie jest w stanie dostrzec tego, co widzą wszyscy mieszkańcy, ruchy miejskie, obywatele – ocenia.

Działacze Nowoczesnej konsultacje w stołecznych dzielnicach prowadzą od kilku tygodni. Podczas rozmów z mieszkańcami uważnie wsłuchują się w postulaty i uwagi dotyczące codziennego życia w Warszawie.

– Za nami kilka spotkań w Śródmieściu. Bezpośredni kontakt z ludźmi to najważniejszy element prowadzonych przez nas od kwietnia prac nad programem dla dzielnicy – mówi przewodniczący koła Nowoczesnej w Śródmieściu, Przemysław Łuszczki. Dodaje, że obserwacje mieszkańców są bardzo inspirujące. – Dowiadujemy się o wielu problemach, które do tej pory nie były nawet dyskutowane – podkreśla.

Nowoczesna prowadzi dziś swoją akcję w większości warszawskich dzielnic. Członkowie i sympatycy będą wspólnie z mieszkańcami budować „Mapę potrzeb Warszawy” również w kolejne weekendy. – Akcję będziemy prowadzić, dopóki nie przegna nas pogoda – zapowiada Rabiej.

Partia Ryszarda Petru zaprasza aktywnych, dostrzegających potrzebę pozytywnych zmian, mieszkańców Warszawy do współpracy. W niemal wszystkich dzielnicach działają lokalne koła .N, które są otwarte dla nowych członków i sympatyków. W pracach nad programem dla miasta uczestniczy też sieć „Lepsza Polska” będąca zapleczem eksperckim Nowoczesnej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE