Nowoczesna: Warszawa potrzebuje zmian

Nowoczesna wychodzi do mieszkańców miasta z „Mapą potrzeb Warszawy”. Członkowie i sympatycy partii Ryszarda Petru pytają warszawiaków o mocne i słabe strony ich najbliższego otoczenia. W efekcie prowadzonych we wszystkich dzielnicach konsultacji powstanie program dla Warszawy. Dokument będzie gotowy na przełomie października i listopada.

– Chcemy spotkać się z warszawiakami i porozmawiać o sprawach dla nich najważniejszych – mówi Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej i wiceprzewodniczący regionu warszawskiego. – Afera reprywatyzacyjna pokazała, że w mieście potrzebny jest nowy porządek. Zaczęliśmy od rozmów z mieszkańcami, których do tej pory było za mało. Zmian w mieście nie można dokonać zza biurka, z perspektywy tylko urzędniczej. Żaden urzędnik nie jest w stanie dostrzec tego, co widzą wszyscy mieszkańcy, ruchy miejskie, obywatele – ocenia.

Działacze Nowoczesnej konsultacje w stołecznych dzielnicach prowadzą od kilku tygodni. Podczas rozmów z mieszkańcami uważnie wsłuchują się w postulaty i uwagi dotyczące codziennego życia w Warszawie.

– Za nami kilka spotkań w Śródmieściu. Bezpośredni kontakt z ludźmi to najważniejszy element prowadzonych przez nas od kwietnia prac nad programem dla dzielnicy – mówi przewodniczący koła Nowoczesnej w Śródmieściu, Przemysław Łuszczki. Dodaje, że obserwacje mieszkańców są bardzo inspirujące. – Dowiadujemy się o wielu problemach, które do tej pory nie były nawet dyskutowane – podkreśla.

Nowoczesna prowadzi dziś swoją akcję w większości warszawskich dzielnic. Członkowie i sympatycy będą wspólnie z mieszkańcami budować „Mapę potrzeb Warszawy” również w kolejne weekendy. – Akcję będziemy prowadzić, dopóki nie przegna nas pogoda – zapowiada Rabiej.

Partia Ryszarda Petru zaprasza aktywnych, dostrzegających potrzebę pozytywnych zmian, mieszkańców Warszawy do współpracy. W niemal wszystkich dzielnicach działają lokalne koła .N, które są otwarte dla nowych członków i sympatyków. W pracach nad programem dla miasta uczestniczy też sieć „Lepsza Polska” będąca zapleczem eksperckim Nowoczesnej.