Nowoczesna w ramach pomocy prawnej poprosiła o pomoc adwokata Jarosława Kaczyńskiego. Złożyliśmy prywatny akt oskarżenia przeciwko Jackowi Żalkowi.

10/05/2018

Protestujący rodzice dzieci niepełnosprawnych zwrócili się wczoraj z prośbą do poseł Kornelii Wróblewskiej o
pomoc prawną w wyciągnięciu konsekwencji w stosunku do posła Jacka Żalka. Chodziło o jego haniebne i niegodne parlamentarzysty wypowiedzi o rodzicach dzieci z niepełnosprawnością protestujących w Sejmie.

W związku z tym Nowoczesna w ramach Pomocy Prawnej poprosiła o pomoc adwokata Jarosława Kaczyńskiego, obrońcy protestujących pod Sejmem w grudniu 2016 roku oraz innych obywateli występujących przeciwko
partii rządzącej. Niewątpliwym sukcesem jest wygrana sprawa karna przeciwko panu Jackowi Międlarowi.
Pan mecenas już dziś w imieniu rodziców osób z niepełnosprawnościami złożył w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa prywatny akt oskarżenia, a także dzisiaj zostanie złożony wniosek o uchylenie immunitetu pana posła Jacka Żalka.

– Słowa wypowiedziane w wywiadzie dla Tok FM, w dniu 08 maja, a następnie powtórzone wielokrotnie w różnych telewizjach i rozgłośniach radiowych nie powinny nigdy paść. Jako Nowoczesna wstyd nam za to, że taka osoba jest posłem na Sejm RP i mamy nadzieję, że nie będzie się on ukrywał za immunitetem. – powiedziała podczas konferencji posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska.

Jeśli kierownictwo PiS rzeczywiście jest zdegustowane słowami Jacka Żalka to jeszcze na tym posiedzeniu sejmu Jacek Żalek powinien zostać usunięty z Klubu PiS. Jeśli tak się nie stanie to oznacza, że politykom PiS takie wypowiedzi nie przeszkadzają i się z nimi utożsamiają. – dodał mecenas Jarosław Kaczyński.

Według mecenasa Kaczyńskiego zachowania posła Żalka nosi znamiona czynu zabronionego określonego w art. 212 § 2 kodeksu karnego. Jak czytamy w uzasadnieniu aktu oskarżenia słowa wyrażone przez oskarżonego w wywiadzie w sposób oczywisty są nieprawdziwe i zniesławiające pokrzywdzonych.  

Przypomnijmy, że prywatny akt oskarżenia przeciwko Jackowi Żalkowi pomagamy składać rodzicom dzieci niepełnosprawnych ze względu na poniższe, oburzające nas słowa: „Po tym, jak zachowują się opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany,
że nie można im dać tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą się zdążyć niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły”

 

Poniżej załączamy akt oskarżenia przeciwko posłowi Jackowi Żalkowi oraz wniosek o uchylenie jego immunitetu.

[download id=”13849″]
[download id=”13852″]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE