Pytamy dlaczego Beata Szydło nie spotkała się z niepełnosprawnymi w Sejmie?

Dziś pytamy gdzie jest i co robi Wicepremier ds. społecznych Pani Beata Szydło, która odpowiada za sprawy, w związku z którymi odbywa się protest rodziców osób niepełnosprawnych. – mówił na konferencji prasowej w Sejmie wiceprzewodniczący Klubu Poselskiego Nowoczesna Mirosław Suchoń. Jego zdaniem to na byłej premier, w związku z jej funkcją w rządzie, spoczywa odpowiedzialność za pomoc osobom niepełnosprawnym.

Przez ostatnie 35 dni, od kiedy protestują niepełnosprawni i ich rodzice, Pani Beata Szydło zdążyła spłynąć tratwą po Dunajcu, wziąć udział w kilku spędach partyjnych oraz udzielić wywiadu, w którym opowiadała czy po sklepie chodzi z wózkiem czy z koszykiem.  Była premier Szydło nie zdążyła jako wicepremier ds. społecznych przyjść do Sejmu, porozmawiać z niepełnosprawnymi i zapytać jakie są ich oczekiwania. – przekonywał poseł Suchoń.

W związku z tym Klub Poselski Nowoczesna podjął decyzję o zawnioskowaniu o uzupełnienie porządku obrad następnego Posiedzenia Sejmu o informację Wiceprezes Rady Ministrów ds. społecznych Beaty Szydło na temat jej działań i aktywności podejmowanych w okresie trwania w Sejmie RP protestu rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych, które spowodowały brak możliwości spotkania z protestującymi w celu znalezienia rozwiązania istotnych społecznie problemów z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2018/05/SKM_364e18052213350.pdf”]