Pytamy dlaczego Beata Szydło nie spotkała się z niepełnosprawnymi w Sejmie?

22/05/2018

Dziś pytamy gdzie jest i co robi Wicepremier ds. społecznych Pani Beata Szydło, która odpowiada za sprawy, w związku z którymi odbywa się protest rodziców osób niepełnosprawnych. – mówił na konferencji prasowej w Sejmie wiceprzewodniczący Klubu Poselskiego Nowoczesna Mirosław Suchoń. Jego zdaniem to na byłej premier, w związku z jej funkcją w rządzie, spoczywa odpowiedzialność za pomoc osobom niepełnosprawnym.

Przez ostatnie 35 dni, od kiedy protestują niepełnosprawni i ich rodzice, Pani Beata Szydło zdążyła spłynąć tratwą po Dunajcu, wziąć udział w kilku spędach partyjnych oraz udzielić wywiadu, w którym opowiadała czy po sklepie chodzi z wózkiem czy z koszykiem.  Była premier Szydło nie zdążyła jako wicepremier ds. społecznych przyjść do Sejmu, porozmawiać z niepełnosprawnymi i zapytać jakie są ich oczekiwania. – przekonywał poseł Suchoń.

W związku z tym Klub Poselski Nowoczesna podjął decyzję o zawnioskowaniu o uzupełnienie porządku obrad następnego Posiedzenia Sejmu o informację Wiceprezes Rady Ministrów ds. społecznych Beaty Szydło na temat jej działań i aktywności podejmowanych w okresie trwania w Sejmie RP protestu rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych, które spowodowały brak możliwości spotkania z protestującymi w celu znalezienia rozwiązania istotnych społecznie problemów z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2018/05/SKM_364e18052213350.pdf”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE