Nowoczesna złożyła zebrane podpisy pod wnioskiem o referendum szkolne i kontynuuje akcję

 – To pierwszy etap zbierania podpisów. Dziś Nowoczesna składa w ZNP zebrane podpisy. Wiemy, że w całej Polsce zebrano ich 500 tysięcy przeciw reformie oświaty PiS. Zbieramy dalej podpisy, bo każdy z nich głos sprzeciwu wobec rządu B. Szydło. To nie tylko wniosek referendalny, ale również brak zgody na psucie państwa – mówiła wice przewodnicząca Nowoczesnej Joanna Schmidt we wtorek przed siedzibą Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przypomnijmy, że w czasie expose premier B. Szydło mówiła, że w czasie jej kadencji najważniejszy będzie głos suwerena. Podpisy pod wnioskiem o referendum szkolne  jest jego wyrazem i głosem sprzeciwu na niszczące Polskę rządy PiS  –  Proszę nie robić Polakom na złość, Pani Premier! – mówiła J. Schmidt.

 – To jest ważna akcja, bo sama reforma to eksperyment na dzieciach. Reforma edukacji odbije się na  dzieciach. Składamy teraz część podpisów które zebraliśmy i zbieramy dalej, by pokazać, że jesteśmy silnie w tę akcję włączeni. Uważamy, że ta reforma na wiele lat wpłynie na stan edukacji. PiS szykuje Polakom złe podręczniki, luki w wykształceniu, Apelujemy, żeby wszyscy obywatele włączali się w akcję zbierania podpisów przeciw PiS reformie oświaty.  – powiedziała wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Nowoczesna od początku inicjuje, wspiera i aktywnie uczestniczy w działaniach przeciw szkodliwej reformie edukacji. Na stronie http://bronimyedukacji.pl/ obalane są mity PiSowskiej reformy A. Zalewskiej a na specjalny adres mailowy [email protected] obywatele zgłaszają przejawy indoktrynacji w polskich szkołach. Ramię w ramię z ZNP, środowiskami rodziców i nauczycieli politycy, działacze i sympatycy Nowoczesnej uczestniczą w protestach przeciw reformie oświaty. W swoim programie Nowoczesna konkretnie i całościowo prezentuje, czego potrzebuje polska szkoła. Po przejęciu władzy ugrupowanie deklaruje, że postawi  m.in.  na praktyczny wymiar edukacji, umiejętności informatyczne, znajomość języków obcych wzmacnianie umiejętności interpersonalnych w szkołach i kreatywności, indywidualne dla każdego ucznia doradztwo zawodowe. Program Nowoczesnej poświęcony edukacji dostępny jest tutaj: http://bronimyedukacji.pl/program-n/