Nowoczesna złożyła zebrane podpisy pod wnioskiem o referendum szkolne i kontynuuje akcję

21/03/2017

 – To pierwszy etap zbierania podpisów. Dziś Nowoczesna składa w ZNP zebrane podpisy. Wiemy, że w całej Polsce zebrano ich 500 tysięcy przeciw reformie oświaty PiS. Zbieramy dalej podpisy, bo każdy z nich głos sprzeciwu wobec rządu B. Szydło. To nie tylko wniosek referendalny, ale również brak zgody na psucie państwa – mówiła wice przewodnicząca Nowoczesnej Joanna Schmidt we wtorek przed siedzibą Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przypomnijmy, że w czasie expose premier B. Szydło mówiła, że w czasie jej kadencji najważniejszy będzie głos suwerena. Podpisy pod wnioskiem o referendum szkolne  jest jego wyrazem i głosem sprzeciwu na niszczące Polskę rządy PiS  –  Proszę nie robić Polakom na złość, Pani Premier! – mówiła J. Schmidt.

 – To jest ważna akcja, bo sama reforma to eksperyment na dzieciach. Reforma edukacji odbije się na  dzieciach. Składamy teraz część podpisów które zebraliśmy i zbieramy dalej, by pokazać, że jesteśmy silnie w tę akcję włączeni. Uważamy, że ta reforma na wiele lat wpłynie na stan edukacji. PiS szykuje Polakom złe podręczniki, luki w wykształceniu, Apelujemy, żeby wszyscy obywatele włączali się w akcję zbierania podpisów przeciw PiS reformie oświaty.  – powiedziała wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Nowoczesna od początku inicjuje, wspiera i aktywnie uczestniczy w działaniach przeciw szkodliwej reformie edukacji. Na stronie http://bronimyedukacji.pl/ obalane są mity PiSowskiej reformy A. Zalewskiej a na specjalny adres mailowy [email protected] obywatele zgłaszają przejawy indoktrynacji w polskich szkołach. Ramię w ramię z ZNP, środowiskami rodziców i nauczycieli politycy, działacze i sympatycy Nowoczesnej uczestniczą w protestach przeciw reformie oświaty. W swoim programie Nowoczesna konkretnie i całościowo prezentuje, czego potrzebuje polska szkoła. Po przejęciu władzy ugrupowanie deklaruje, że postawi  m.in.  na praktyczny wymiar edukacji, umiejętności informatyczne, znajomość języków obcych wzmacnianie umiejętności interpersonalnych w szkołach i kreatywności, indywidualne dla każdego ucznia doradztwo zawodowe. Program Nowoczesnej poświęcony edukacji dostępny jest tutaj: http://bronimyedukacji.pl/program-n/NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE