Po spotkaniu przedstawicieli prezydiów klubu poselskiego Nowoczesnej i klubu parlamentarnego PO

22/03/2017

Dzisiaj (w środę, 22.03) spotkali się przedstawiciele prezydium Klubu Poselskiego Nowoczesnej  z przedstawicielami Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.  Rozmowa dotyczyła nie tylko kwestii wotum nieufności wobec rządy premier Beaty Szydło.  Rozmowa miała dobry przebieg.

Przedstawiciele obu Klubów ustalili, że zgodnie z wnioskiem Nowoczesnej, przedstawionym w styczniu tego roku  powstanie Zespół Koordynujący,  który ma pomóc w bieżącej współpracy Klubów w Sejmie. W skład zespołu wejdą po dwie osoby z każdego Klubu.

Ustalono też, że trzy Kluby:  Nowoczesna,  PO i PSL wspólnie podpiszą się pod projektem ustawy dotyczącej KRS, którego autorem jest środowisko sędziowskie związane ze stowarzyszeniem Iustitia.

Podczas spotkania poruszona była też sprawa wniosku Nowoczesnej o wotum nieufności  wobec ministra Mariusza Błaszczaka.

Ostateczną  decyzję w sprawie poparcia wniosku PO dotyczącą wotum nieufności  wobec rządu PiS podejmie cały Klub Nowoczesnej, ale pamiętajmy, że ocena Nowoczesnej dot. rządu PiS jest jednoznaczna.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE