Paulina Hennig-Kloska chce komisji śledczej ws. GetBacku! Dziś spotyka się w Sejmie z poszkodowanymi w aferze.
Warszawa, 07.06.2018. Pos³anka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska podczas ostatniego dnia 63. posiedzenia Sejmu, 7 bm. (rg/awol) PAP/Rafa³ Guz

31/01/2020
phk-mównica.jpeg

Ponad 9 tys. poszkodowanych i 2,5 mld strat – to tematy spotkania dla osób poszkodowanych w aferze GetBacku. Udział biorą także posłowie KO, w tym Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna).

Tematem spotkania jest również bieżąca sytuacja osób poszkodowanych, praca służb oraz dalsze działania prawno-legislacyjne. 30 stycznia klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie zaniechań, zaniedbań i niepodejmowania działań przez organy państwa i instytucje publiczne, które powinny były nadzorować spółkę GetBack, ale tego nie robiły.

W styczniu br. NIK ujawniła, że już w grudniu 2017 r. trzy państwowe instytucje miały informacje, że GetBack to piramida finansowa. Przez kolejne miesiące nie zrobiono nic, by powstrzymać sprzedaż obligacji spółki. – Instytucje państwowe nie zapewniły skutecznie ochrony konsumentów. KNF nie zareagowała na informacje, które pozwoliłyby na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości w GetBacku i podmiotach sprzedających papiery wartościowe spółki.

Jak sądzicie? Powinna powstać komisja śledcza ds. GetBacku?NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE