Paulina Hennig-Kloska chce komisji śledczej ws. GetBacku! Dziś spotyka się w Sejmie z poszkodowanymi w aferze.

Paulina Hennig-Kloska chce komisji śledczej ws. GetBacku! Dziś spotyka się w Sejmie z poszkodowanymi w aferze.

Ponad 9 tys. poszkodowanych i 2,5 mld strat – to tematy spotkania dla osób poszkodowanych w aferze GetBacku. Udział biorą także posłowie KO, w tym Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna).

Tematem spotkania jest również bieżąca sytuacja osób poszkodowanych, praca służb oraz dalsze działania prawno-legislacyjne. 30 stycznia klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie zaniechań, zaniedbań i niepodejmowania działań przez organy państwa i instytucje publiczne, które powinny były nadzorować spółkę GetBack, ale tego nie robiły.

W styczniu br. NIK ujawniła, że już w grudniu 2017 r. trzy państwowe instytucje miały informacje, że GetBack to piramida finansowa. Przez kolejne miesiące nie zrobiono nic, by powstrzymać sprzedaż obligacji spółki. – Instytucje państwowe nie zapewniły skutecznie ochrony konsumentów. KNF nie zareagowała na informacje, które pozwoliłyby na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości w GetBacku i podmiotach sprzedających papiery wartościowe spółki.

Jak sądzicie? Powinna powstać komisja śledcza ds. GetBacku?