PiS zamraża wniosek o referendum w sprawie reformy systemu szkolnictwa

22/06/2017

Prawo i Sprawiedliwość nie chce wysłuchać ponad 900 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum edukacyjnego. PiS skutecznie gra na czas. Dąży do przeciągnięcia tematu referendum w czasie, gdyż jakiekolwiek działania, które będą miały miejsce po 1 września 2017 roku nie będą miały najmniejszego sensu, gdyż zmiana wejdzie wówczas w życie.

– Sprawa referendum nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Ale zdajemy sobie sprawę, że działanie PiS to nic innego jak odesłanie tej ustawy do „zamrażarki sejmowej”. To oszukiwanie społeczeństwa. Niech PiS uczciwie powie, że nigdy nie zorganizuje referendum w tej sprawie – mówiła w Sejmie przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Posłowie Nowoczesnej wystąpili ze wspólnym stanowiskiem razem z posłami Polskiego Stronnictwa Ludowego.



NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE