Posłanki i posłowie Nowoczesnej wspierają protesty kobiet ws. aborcji

01/10/2016

Na sobotniej konferencji prasowej, podczas Rady Krajowej partii, posłowie i posłanki Nowoczesnej wyrazili wsparcie dla protestów kobiet ws. aborcji, zapowiedzieli swoją obecność na poniedziałkowych protestach w całej Polsce.

Kwestia in vitro i badań prenatalnych to nie tylko sprawa kobiet, ale i całych rodzin. Zachęcamy mężczyzn do udziału w protestach – mówiła Katarzyna Lubnauer, Wiceprzewodnicząca partii.

Problem bezpłodności dotyczy nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Projekt skasowania in vitro dotknie tych, których marzeniem jest bycie rodzicem. – Jako mężczyźni będziemy wspierać wszystkie kobiety. Zachęcamy do tego wszystkich – powiedział Michał Stasiński, poseł Nowoczesnej.

Do czasu odsunięcia partii rządzącej od władzy ta sfera życia powinna być pod opieką samorządów, które są bliżej Polaków niż władza PiS – podsumowała Katarzyna Lubnauer. Nowoczesna stanowczo sprzeciwia się niszczeniu rodzin z powodów ideologicznych.

W wielu polskich miastach działacze Nowoczesnej złożyli projekty uchwał o refundacji in vitro z budżetu miasta. Z opinii prawnych przygotowanych na zlecenie Nowoczesnej wynika jednoznacznie, że jednostki samorządu mogą prowadzić takie programy zdrowotne.  

Tutaj dla organizacji miejskich i obywatelskich jest dostępny wzór programu dofinansowania zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro przez lokalne samorządy – na potrzeby przygotowania analogicznych projektów (o opinię Stowarzyszenia „Nasz Bocian” należy ubiegać się indywidualnie dla każdego projektu).NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE