Prawie 500 dzieci urodziło się dzięki warszawskiemu in vitro!

Prawie 500 dzieci urodziło się dzięki warszawskiemu in vitro!

Tymi najnowszymi informacjami podzielił się ostatnio z opinią publiczną wiceprezydent stolicy, Paweł Rabiej (.Nowoczesna). Tymczasem, w czwartek 7 listopada radni Warszawy przyjęli uchwałę w sprawie przedłużenia programu in vitro o kolejne 3 lata. Inicjatywę przedłużono aż do 2022 roku. Dofinansowanie do jednej próby to od teraz do 6 tysięcy złotych, tj. nawet 80% kosztów zabiegu!

– Prowadzony w Warszawie od 2017 r. program in vitro jest dużym sukcesem. Do tej pory urodziło się dzięki niemu z 496 dzieci, czekamy na kolejne urodziny już wkrótce. Z programu skorzystało ponad 2700 par – informuje Rabiej, odpowiedzialny za zdrowie i politykę społeczną –  Środki finansowe przeznaczone na program w latach 2019-22 to 33,3 mln zł. Zwiększyliśmy kwotę dofinansowania jednej próby zapłodnienia pozaustrojowego z 5,5 tys. do 6 tys., by zmniejszyć obciążenie finansowe dla rodziców. Jednej parze przysługiwać będą trzy próby – informuje wiceprezydent stolicy.

Z programu skorzystać mogą osoby zakwalifikowane do leczenia metody niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, spełniające dodatkowe kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 25 – 40 lat;
  • para pozostaje w związku małżeńskim lub nieformalnym;
  • w dniu kwalifikacji do programu para zamieszkuje na terenie Warszawy przynajmniej od dwóch lat.

Gratulujemy świeżo upieczonym, warszawskim rodzicom i czekamy na dalsze innowacyjne programy wiceprezydenta Rabieja!