Prawie 500 dzieci urodziło się dzięki warszawskiemu in vitro!
Pregnant woman in dress holds hands on belly on a white background. Pregnancy, maternity, preparation and expectation concept. Close-up, copy space, indoors. Beautiful tender mood photo of pregnancy.

10/11/2019
Pregnant woman in dress holds hands on belly on a white background.

Tymi najnowszymi informacjami podzielił się ostatnio z opinią publiczną wiceprezydent stolicy, Paweł Rabiej (.Nowoczesna). Tymczasem, w czwartek 7 listopada radni Warszawy przyjęli uchwałę w sprawie przedłużenia programu in vitro o kolejne 3 lata. Inicjatywę przedłużono aż do 2022 roku. Dofinansowanie do jednej próby to od teraz do 6 tysięcy złotych, tj. nawet 80% kosztów zabiegu!

– Prowadzony w Warszawie od 2017 r. program in vitro jest dużym sukcesem. Do tej pory urodziło się dzięki niemu z 496 dzieci, czekamy na kolejne urodziny już wkrótce. Z programu skorzystało ponad 2700 par – informuje Rabiej, odpowiedzialny za zdrowie i politykę społeczną –  Środki finansowe przeznaczone na program w latach 2019-22 to 33,3 mln zł. Zwiększyliśmy kwotę dofinansowania jednej próby zapłodnienia pozaustrojowego z 5,5 tys. do 6 tys., by zmniejszyć obciążenie finansowe dla rodziców. Jednej parze przysługiwać będą trzy próby – informuje wiceprezydent stolicy.

Z programu skorzystać mogą osoby zakwalifikowane do leczenia metody niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, spełniające dodatkowe kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 25 – 40 lat;
  • para pozostaje w związku małżeńskim lub nieformalnym;
  • w dniu kwalifikacji do programu para zamieszkuje na terenie Warszawy przynajmniej od dwóch lat.

Gratulujemy świeżo upieczonym, warszawskim rodzicom i czekamy na dalsze innowacyjne programy wiceprezydenta Rabieja!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE