Ustawy .Nowoczesnej, których bał się PiS.

02/11/2019
odrzucone na strone

Na początku kadencji mieliśmy jeszcze nadzieję, że PiS okaże się partią kierowaną racjonalnie i otwartą na współpracę ze środowiskami eksperckimi. To w porozumieniu z nimi przygotowywaliśmy nasze projekty nowych ustaw i zmiany w obowiązujących już aktach prawnych. Niestety, wszystkie nasze inicjatywy ustawodawcze zostały stłamszone przez samodzielną większość partii Jarosława Kaczyńskiego. Teraz chcielibyśmy przypomnieć wam, jakie projekty składaliśmy.

Wśród projektów ustaw, które złożyliśmy na samym początku VIII kadencji Sejmu, znaleźć można m. in. projekt zmiany kodeksu wyborczego, znoszący nieefektywną ciszę wyborczą. Chcieliśmy także wesprzeć pracodawców, zwalniając ich z obowiązku opłacania pracowników będących na funkcyjnych stanowiskach w związkach zawodowych oraz nieodpłatnego udostępniania związkowcom pomieszczeń i urządzeń w miejscu pracy.

Chcieliśmy podnieść kwotę wolną od podatku – niestety, PiSowi zależy tylko na kwocie wolnej od podatku… ale dla posłów. Następnie, ze spraw ludzkich przeszliśmy do praw natury, składając projekt zmiany ustawy o ochronie praw zwierząt, w którym proponowaliśmy wstrzymanie hodowli futrzarskich oraz delegalizację trzymania zwierząt w cyrkach. Wszystko to, niestety, jak grochem o PiS-owską ścianę. Tygrysy nie głosują.

To tylko część z naszych projektów. Wszystkie możecie znaleźć na stronie sejmowej: http://orka.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/projektykl?OpenAgent&8&N. Sprawdzajcie także naszego Facebooka, gdzie przypomnimy wam także o innych ustawach i uchwałach, które opracowaliśmy. Tymczasem szykujemy się na walkę o dobre prawo w nowej kadencji! Większość Opozycji w Senacie to szansa na zatrzymanie „legislacyjnej biegunki” i przeforsowanie racjonalnych, korzystnych dla obywateli aktów prawnych. Trzymajcie kciuki!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE