Przewodniczący Adam Szłapka wygrywa w sądzie z TVP!

19/10/2020
Bez tytułu
TVP przegrała w sądzie i musi ujawnić pensje swoich funkcjonariuszy. Dowiemy się, ile za szczucie zarabia Danuta Holecka, Michał Rachoń czy Adrian Klarenbach. Dowiemy się również, ile kosztowała podatników organizacja “Sylwestra Marzeń z Dwójką”.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał za zasadną skargę, którą Adam Szłapka złożył na odmowę udzielenia przez TVP tej informacji publicznej,
Sąd uwzględniając skargę powołał się w pierwszej kolejności na art. 61 Konstytucji RP. Zgodnie z nim, obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. A do takich zalicza się również TVP. Sprawę ich wydatków będziemy drążyć dalej!


NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE