Ruszyło stołeczne Senioralne Biuro Karier! Wiceprezydent Warszawy o pierwszych stu dniach projektu.

05/03/2020
viber_image_2020-01-22_09-40-30.jpg

Warszawa uruchomiła Senioralne Biuro Karier, by odpowiedzieć na rosnące potrzeby przedsiębiorców i seniorów dotyczące pracy. O tej potrzebie świadczył fakt, że w ciągu zaledwie kilku dni ponad stu seniorów skorzystało z oferty Biura – poinformował Paweł Rabiej (.Nowoczesna), zastępca Prezydenta Warszawy odpowiedzialny za sprawy społeczne.

Wielu z warszawskich seniorów (ponad 27 proc. mieszkańców stolicy jest w wieku 60+) chce częściowo wrócić na rynek pracy i wykorzystać swój potencjał i doświadczenie. Bezrobocie w stolicy praktycznie nie istnieje, firmy poszukują zaś pracowników do różnego rodzaju zajęć. Senioralne Biuro Karier powstało jako inicjatywa miasta i Urzędu Pracy i jest rozwijane w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami i izbami gospodarczymi. Platforma online działa na stronie http://cam.waw.pl/senioralne-biuro-karier/.

Cieszymy się, że Warszawa daje przykład inicjatywy prospołecznej, rynkowej i zaangażowanej. Pawłowi Rabiejowi gratulujemy sukcesu nadzorowanej przez niego inicjatywy!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE