Ryszard Petru apeluje o zwołanie w poniedziałek konwentu seniorów

Ryszard Petru przewodniczący Nowoczesnej zaapelował do marszałka Sejmu o pilne zwołanie dzisiaj konwentu seniorów, na którym będzie można szukać rozwiązania kryzysowej sytuacji, w której znalazł się obecnie Sejm.

– Ciągle można znaleźć rozwiązanie tej patowej sytuacji. Musimy ze sobą rozmawiać – z tym apelem Ryszard Petru zwrócił się do wszystkich partii parlamentarnych. – Dzisiaj spotykam się z politykami PO. Prezesa Kaczyńskiego nie darzę sympatią, ale dla dobra Polski z nim również mogę podjąć rozmowy.

Podczas poniedziałkowej konferencji przewodniczący Nowoczesnej przypomniał, że media muszą mieć możliwość swobodnej pracy w Sejmie na dotychczasowych zasadach, zawieszony poseł powinien zostać przywrócony a ustawa budżetowa powinna zostać w sposób demokratyczny, zgodny z prawem, przegłosowana przez cały Sejm.

Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz zaapelowała prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustaw o trybie organizacji postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym i skierowanie do zbadania jej zgodności z konstytucją. – W tej sprawie Andrzej Duda ma dziś realne kompetencje i realne możliwości wpływu na ograniczenie skali kryzysu – mówiła w poniedziałek posłanka Nowoczesnej. – Podpisanie ustaw o Trybunale Konstytucyjnym byłoby jak polewanie pożaru benzyną. Przyczyniłoby się wyłącznie do zaostrzenia kryzysu. Apelujemy do Prezydenta o niepodgrzewanie atmosfery.