Ryszard Petru apeluje o zwołanie w poniedziałek konwentu seniorów

19/12/2016

Ryszard Petru przewodniczący Nowoczesnej zaapelował do marszałka Sejmu o pilne zwołanie dzisiaj konwentu seniorów, na którym będzie można szukać rozwiązania kryzysowej sytuacji, w której znalazł się obecnie Sejm.

– Ciągle można znaleźć rozwiązanie tej patowej sytuacji. Musimy ze sobą rozmawiać – z tym apelem Ryszard Petru zwrócił się do wszystkich partii parlamentarnych. – Dzisiaj spotykam się z politykami PO. Prezesa Kaczyńskiego nie darzę sympatią, ale dla dobra Polski z nim również mogę podjąć rozmowy.

Podczas poniedziałkowej konferencji przewodniczący Nowoczesnej przypomniał, że media muszą mieć możliwość swobodnej pracy w Sejmie na dotychczasowych zasadach, zawieszony poseł powinien zostać przywrócony a ustawa budżetowa powinna zostać w sposób demokratyczny, zgodny z prawem, przegłosowana przez cały Sejm.

Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz zaapelowała prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustaw o trybie organizacji postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym i skierowanie do zbadania jej zgodności z konstytucją. – W tej sprawie Andrzej Duda ma dziś realne kompetencje i realne możliwości wpływu na ograniczenie skali kryzysu – mówiła w poniedziałek posłanka Nowoczesnej. – Podpisanie ustaw o Trybunale Konstytucyjnym byłoby jak polewanie pożaru benzyną. Przyczyniłoby się wyłącznie do zaostrzenia kryzysu. Apelujemy do Prezydenta o niepodgrzewanie atmosfery.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE