Ryszard Petru: jeśli nic się nie stało, to dlaczego cały Sejm jest otoczony policją?

20/12/2016

– Tak długo, jak nie będzie nowego posiedzenia Sejmu i ustawa budżetowa nie będzie na nowo rozpatrywana, tak długo będziemy protestować w różnych formach. Nie odpuścimy, bo oni się w końcu ugną. Ustąpią. – powiedział Ryszard Petru lider Nowoczesnej na wtorkowym proteście przed Sejmem, który trwa już od piątku.

Manewr podjęty dnia 17 grudnia, który wykluczył posła PO, Michała Szczerbę, z posiedzenia, zmiana Sali Plenarnej na Salę Kolumnową oraz 236 posłów PiS-u, których głosy liczone były przez ich pracowników – to bardzo poważna groźba wobec opozycji.  – Nie zgadzamy się na to, aby pewnego dnia grupa posłów z PiS-u spotkała się w jakimś miejscu i zmieniła nam Konstytucję. – podsumował we wtorek Ryszard Petru.

– To, co oni robią, to jest gra pozorów. Udają, że się nic nie stało. Tylko, jeśli nic się nie stało, to dlaczego cały Sejm jest otoczony policją? Dlaczego cały Sejm jest zmilitaryzowany? – pytał lider NowoczesnejTo żadne ustępstwo. To normalność. Nie możemy normalności traktować jako ustępstwa. – dodał.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE