Ryszard Petru w Krakowie: Polska obecnie jest na skrzyżowaniu dwóch potencjalnych ścieżek rozwoju

09/05/2017

Ryszard Petru – przewodniczący Nowoczesnej na konferencji ASPIRE w Krakowie wziął udział w panelu pt. „Hard Talk: Where is Poland?” z udziałem Yanisa Varoufakisa – byłego ministra finansów Grecji.

 – Polityka obecnego rządu  i jej nieprzewidywalność ma bezpośrednie przełożenie na niski poziom
inwestycji w naszym kraju. Sukces wyborczy partii rządzącej został zbudowany na kłamstwie, w które Polacy uwierzyli. Uwierzyli, że PiS jest partia centroprawicowa, gdy sie okazało, że to ultrakonserwatyści. Polska obecnie jest na skrzyżowaniu dwóch potencjalnych ścieżek rozwoju. Pierwsza-optymistyczna ścieżka to koniec obecnej władzy, zbliżenie z Europą, wejście do strefy euro. Druga, pesymistyczna ścieżka: PiS przegra wybory, ale zbuduje koalicję z mniejszą partią-Kukiz’15. Niestety to jest scenariusz bardzo prawdopodobny. Musimy zrobić wszystko, aby temu przeciwdziałać. powiedział szef Nowoczesnej R. Petru we wtorek w Krakowie.

Wszelkie wydarzenia, także relację z dyskusji „Hard Talk: Where is Poland?”  można obserwować na Twitterze pod  hashtagiem #ASPIRE4All.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE