Katarzyna Lubnauer przewodniczącą Klubu Poselskiego Nowoczesnej

Od wielu tygodni analizowaliśmy zasadność rozdziału funkcji przewodniczącego partii i klubu poselskiego.

Przed nami, poza codzienną działalnością w Sejmie, jest wiele innych zadań, a jednym z najważniejszych jest budowa silnych, regionalnych struktur, dobrze przygotowanych do wyborów samorządowych.

Musimy również stworzyć długofalową, odpowiedzialną  strategię współpracy z pozostałymi partiami opozycyjnymi oraz przekonać jak najwięcej wyborców do naszego programu Lepsza Polska.

W ostatnich miesiącach popełniliśmy błędy, za które jako lider partii biorę współodpowiedzialność.

Jednocześnie jestem głęboko przekonany, że Nowoczesna nadal jest najlepszą alternatywą dla wszystkich wyborców stawiających na odpowiedzialność w finansach państwa, brak populizmu, rozdział państwa od Kościoła i rozliczenie dzisiejszej władzy, która w pogoni za jeszcze większą władzą łamie prawo.

Jako opozycja powinniśmy wspólnie działać we wszystkich obszarach, które pomogą przywrócić Polsce stabilność, praworządność i dobrą opinię za granicą.

Jednocześnie powinniśmy pamietać, że Nowoczesna ma własny program i wizję Polski, a wieloletni duopol dwóch największych partii doprowadził do politycznego marazmu, poczucia bezkarności polityków, rozczarowania wyborców i w konsekwencji wygranej PiS.

Aby jak najlepiej realizować nasze cele, podjęliśmy decyzję o rozdziale funkcji przewodniczącego partii i Klubu Poselskiego.

Nową przewodniczącą Klubu Poselskiego Nowoczesnej została posłanka Katarzyna Lubnauer.

Jestem przekonany, że jest doskonale przygotowana do tej roli i skutecznie oraz profesjonalnie poprowadzi działania posłów Nowoczesnej w parlamencie.

Moją rolą jako przewodniczącego partii jest współtworzenie  strategii oraz budowa silnej pozycji Nowoczesnej na scenie politycznej. Wierzę, że dzięki pracy i determinacji wszystkich posłów i działaczy Nowoczesnej uda nam się osiągnąć ten cel.

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wsparcie.