Ryszard Petru zaprosił liderów ugrupowań politycznych na spotkanie ws. Brexit

30/06/2016

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaprosił liderów ugrupowań politycznych na spotkanie, podczas którego porozmawiają o tym, co można wspólnie zrobić, aby Polski nie dotknęły negatywne konsekwencje decyzji podjętych w Wielkiej Brytanii.

Są momenty, w których trzeba wznieść się ponad podziały i uprzedzenia. Trzeba wtedy działać wspólnie, w interesie ojczyzny. Rzeczpospolita stanęła właśnie wobec takiego wyzwania. Kryzys, w którym znalazła się dzisiaj Unia Europejska jest groźny dla niej samej. Jest on groźny również dla Polaków, dla ich dzieci i wnuków. – napisał w liście do szefów partii Ryszard Petru. – Proponuję jako punkt wyjścia potraktować propozycję „mapy drogowej”, którą przedstawiłem w poniedziałek 27 czerwca. Szukajmy porozumienia ponad podziałami. Jego brak może przynieść trudne do przewidzenia konsekwencje dla kolejnych pokoleń Polaków.

Przeczytaj cały list lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru:

[download id=”8184″]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE