Sieć ekspercka Nowoczesnej „Lepsza Polska” ruszyła. Najpierw przeanalizuje program partii

01/07/2016

Posłanka Monika Rosa oraz członek Zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej przedstawili w piątek 1 lipca założenia działania ogólnopolskiej sieci eksperckiej „Lepsza Polska” oraz plany pracy sieci związane z powstałym programem Nowoczesnej pod nazwą „Nowoczesna Polska dla każdego” (zobacz transmisję konferencji).

Sieć Nowoczesnej „Lepsza Polska” składa się z profesjonalistów, z osób doświadczonych w rożnych dziedzinach życia. To ponad 3,5 tysiąca osób w całym kraju. To jest ponad 20 zespołów eksperckich, które będą pracowały w trakcie wakacji i przez najbliższe 3,5 roku. Konsultujemy nasze rozwiązania i nasz program: dlatego będziemy to robić w całej Polsce.

Wierzymy, że prawo musi być tworzone dla ludzi, nie da się tego zrobić bez zaangażowania obywateli. Nie chcemy stworzyć wizji Polski w PowerPoincie, ale wizję realną, która przekona obywateli do tego, że Nowoczesna jest alternatywą dla starych partii i starych pomysłów – powiedziała na konferencji prasowej posłanka Monika Rosa.

Paweł Rabiej, który jest członkiem Zarządu Nowoczesnej i pomysłodawcą powstania sieci eksperckiej, podsumował charakter jej działania : – Podzieliliśmy sieci tak, by w każdym z regionów Polski działali koordynatorzy regionalni. Są 23 obszary programowe, odpowiadające komisjom sejmowym i posiadające kompetencje prowadzenia dialogu społecznego i konsultacji.

Obecnie najważniejszym zadaniem, które stoi przed siecią ekspercką Nowoczesnej „Lepsza Polska” jest konsultacja programu Nowoczesnej „Nowoczesna Polska dla każdego”.

Sieć ekspercka „Lepsza Polska” w liczbach:

3,5 tys. osób wzięło udział w ponad 30 konsultacjach społecznych, które w Sejmie od początku swojej obecności przeprowadziła Nowoczesna.

3,2 tys. – tyle osób, członków Nowoczesnej oraz jej sympatyków, ekspertów i praktyków w wielu dziedzinach zgłosiło akces do sieci „Lepsza Polska”.

23 zespoły tematyczne składają się na sieć „Lepsza Polska”. Odpowiadają obszarami komisjom sejmowym, posiadają kompetencje prowadzenia dialogu społecznego i konsultacji.

17 – w tylu regionach działa sieć ekspercka „Lepsza Polska”, w każdym z nich koordynowana przez dwóch koordynatorów.

Skontaktuj się z koordynatorem w Twoim regionie >>NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE