Uczniowie w całej Polsce przyłączają się do akcji #PogrzebOświaty #CzarnyTydzień

06/10/2020
IMG_9913

Młode pokolenia są z roku na rok coraz aktywniejsze – widzimy to choćby po aktywności Młodych Nowoczesnych, o których słyszymy ostatnio coraz częściej! To ważne, bo jak pisał Jan Zamoyski: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.
Dlatego jesteśmy wyjątkowo dumni z akcji #PogrzebOświaty, która zjednoczyła młodzież uczniowską i studencką w całej Polsce! W tym tygodniu, znanym jako #CzarnyTydzień, młodzi ubierają się do szkół na czarno, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec nominacji prawicowego demagoga i homofoba, Przemysława Czarnka, na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki.

fot. Marianna AndersNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE