Układ PiS w Spółkach Skarbu Państwa

21/04/2016

100 nominacji na stanowiska w Spółkach Skarbu Państwa w ciągu pół roku rządów. Jedyne kompetencje dużej części z powołanych i zatrudnionych to członkostwo w PiS lub prywatna znajomość z ważną osobą. Znajdziemy tu rodziny, koleżanki i kolegów ze szkoły, a nawet z… zespołu muzycznego. Są wśród nich osoby skazane prawomocnym wyrokiem lub zamieszane w głośne afery. Tak, skala skoku na SSP jest bezprecedensowa.

Opracowaliśmy dla Was mapę, która pozwala zobaczyć, kto jest czyim człowiekiem i jakie są sieci powiązań.

Wiemy, że ta lista jest niepełna. Będziemy monitorowali rozszerzanie się tego układu.

Wszystkich, którzy mają informacje o takich przypadkach, prosimy o zgłoszenia na Linię Niebieski Sygnalista:

e-mail: [email protected]

Gwarantujemy anonimowość – uruchamiamy także linię szyfrowaną.

Zobacz interaktywną sieć powiązań w Spółkach Skarbu Państwa >>

Pajak_screen

Polecamy również lekturę raportu „Przedsiębiorstwa publiczne w Polsce i na świecie: ich rola, udział, modele nadzoru, sposoby wyłaniania członków organów spółek”, opracowany przez Instytut Pracy Państwowotwórczej działający przy Biurze Poselskim Zbigniewa Gryglasa – raport można pobrać ze strony Instytutu: www.ipp.edu.plNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE