Ustawa PiS o służbie zagranicznej – komentarz Adama Szłapki

20/04/2017

PiS nie realizuje polityki zagranicznej. Polska nie jest w stanie realizować zarówno dużych projektów (jak np. odwołanie Tuska), ale także i tych małych (np. autoryzować wywiady Waszczykowskiego).

PiS zapowiada, że chce oczyścić dyplomację z osób, które współpracowały z SB a przecież jest to hipokryzja, bo najlepszym tego przykładem jest osoba Przyłębskiego. Im chodzi o to, by dyplomację zastąpić swoimi wiernymi „misiewiczami” – mówił Sekretarz Generalny Nowoczesnej poseł Adam Szłapka i dodał – W PiS są osoby bardzo silnie powiązane z poprzednim systemem. Ustawa PiS o służbie zagranicznej jest tak skonstruowana, że można zawsze kogoś obciążyć. Kryterium stanowi zasada: „mierność, bierność, ale wierność partii”. Nowoczesna złoży wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE