Wiceprzewodniczący Mirosław Suchoń składa wniosek do CBA ws. układu Radomskiego

Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesna Mirosław Suchoń złożył dzisiaj wniosek do CBA o kontrolę Sejmowego zespołu ds. budowy trasy S12 a także Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chcemy dowiedzieć się czy na zmianę przebiegu trasy S12 mógł wpłynąć układ polityczno-biznesowy, w którym uczestniczyli politycy PiSu.

-W piątek całą Polskę zbulwersowały informacje o haniebnych praktykach, które miały mieć miejsce podczas procesu decyzyjnego w sprawie budowy trasy S12. Przypomnę, że droga, która miała iść nieużytkami, okazało się, że przetnie przez środek gminę Kowale, w której które biznesmeni związani z PiSem budowali nieudane inwestycje. – Powiedział w Sejmie poseł Mirosław Suchoń.

W naszej ocenie istnieją uzasadnione podejrzenia, że zmiany w przebiegu trasy S12 zostały wywołane nie kwestiami merytorycznymi czy inżynieryjnymi, ale potencjalnym układem biznesowo-politycznym, na którym mogą finansowo zyskać zaangażowane i powiązane ze sobą osoby.

-Takie informacje, które bulwersują całą Polskę, pokazują nam wyraźnie, że buta i arogancja władzy PiS nie ma granic. Tu chodzi nie o to, żeby Polakom pomóc, tylko o to, żeby wyciągnąć rękę po państwowe pieniądze – zakończył Mirosław Suchoń.

W załączniku przedstawiamy treść wniosku do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wniosek_do_CBA.pdf (112 pobrań)