Wiceprzewodniczący Mirosław Suchoń składa wniosek do CBA ws. układu Radomskiego

Wiceprzewodniczący Mirosław Suchoń składa wniosek do CBA ws. układu Radomskiego

Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesna Mirosław Suchoń złożył dzisiaj wniosek do CBA o kontrolę Sejmowego zespołu ds. budowy trasy S12 a także Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chcemy dowiedzieć się czy na zmianę przebiegu trasy S12 mógł wpłynąć układ polityczno-biznesowy, w którym uczestniczyli politycy PiSu.

-W piątek całą Polskę zbulwersowały informacje o haniebnych praktykach, które miały mieć miejsce podczas procesu decyzyjnego w sprawie budowy trasy S12. Przypomnę, że droga, która miała iść nieużytkami, okazało się, że przetnie przez środek gminę Kowale, w której które biznesmeni związani z PiSem budowali nieudane inwestycje. – Powiedział w Sejmie poseł Mirosław Suchoń.

W naszej ocenie istnieją uzasadnione podejrzenia, że zmiany w przebiegu trasy S12 zostały wywołane nie kwestiami merytorycznymi czy inżynieryjnymi, ale potencjalnym układem biznesowo-politycznym, na którym mogą finansowo zyskać zaangażowane i powiązane ze sobą osoby.

-Takie informacje, które bulwersują całą Polskę, pokazują nam wyraźnie, że buta i arogancja władzy PiS nie ma granic. Tu chodzi nie o to, żeby Polakom pomóc, tylko o to, żeby wyciągnąć rękę po państwowe pieniądze – zakończył Mirosław Suchoń.

W załączniku przedstawiamy treść wniosku do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wniosek_do_CBA.pdf (36 pobrań)