Z inicjatywy radnego Krzysztofa Fereta złożyliśmy projekt uchylający podkarpackie strefy anty-LGBT!

05/03/2021
66719371_644054539407574_7286388683106680832_n.jpg

Radni Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku województwa Podkarpackiego złożyli projekt uchwały likwidujący przyjęte przez niektóre gminy, powiaty i miasta tego województwa „strefy anty-LGBT”.

Inicjatorem projektu jest radny Nowoczesnej, szef lokalnych struktur partii Krzysztof Feret.

W poniedziałek w podkarpackim Sejmiku odbyła się debata i głosowanie projektu uchwały. W debacie nasz radny przedstawił długą i solidną listę argumentów przemawiającą jednoznacznie za uchyleniem tej poprzedniej – bezprzedmiotowej i szkodliwej – uchwały anty-LGBT. PiS znalazł jednak „salomonowe” dla siebie rozwiązanie i w ostatecznym głosowaniu – wykorzystując swoją przewagę liczebną – skierował projekt do dalszej pracy w dwóch komisjach. Taki obrót spraw możemy śmiało potraktować jako zwycięstwo. Projekt nie został odrzucony i jest jeszcze szansa na normalność na Podkarpaciu!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE