Zembaczyński: Jacek Kurski natychmiast musi zostać odwołany z funkcji prezesa TVP

22/05/2017

– Apeluję do pana Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych, ale faktycznie zwracam się do prezesa Kaczyńskiego, by natychmiast odwołał Kurskiego z funkcji szefa TVP za to, co dzieje się  w ostatnich dniach w związku ze zbliżającym się Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. – powiedział poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.  – Przewidywaliśmy, że jako prezes TVP Jacek Kurski zabije w telewizji publicznej informacje, ale nie sądziliśmy, że zamorduje też rozrywkę i kulturę. – oświadczył wybrany z okręgu opolskiego parlamentarzysta i dodał, że Jacek Kurski popsuł święto polskiej piosenki i stworzył nową kategorię „artystów wyklętych”.  – Dziękuję wszystkim artystom, którzy odważyli się sprzeciwić chęci cenzurowania ich na festiwalu polskiej piosenki. – powiedział Zembaczyński. Przypomniał, że opolski festiwal w swojej długiej historii nie odbył się tylko raz, w 1982 roku, gdy w Polsce był stan wojenny. Zdaniem posła zakładnikiem zamieszania z festiwalem jest miasto Opole.  – Wysyłam do prezydenta Opola wniosek o udostepnienie informacji publicznej na temat umowy między TVP a miastem Opole. Chcę potwierdzić lub zaprzeczyć pogłoskom, że zawarta tylko na jeden, 2017, rok. Wcześniej były to reguły umowy zawierane na 5 lat. Chciałbym również dowiedzieć się, czy prawdą jest, że umowa napisana jest tak, że miasto nawet wobec tego typu problemów jakie dziś mamy miasto nie może jej wypowiedzieć. – zapowiedział poseł Zembaczyński.

–  Przenieśmy Opole na inny termin. Wtedy, mam nadzieję, że już po odwołaniu prezesa Kurskiego, będzie można zorganizować go zupełnie od nowa. Bez cenzury, bez mówienia kto może wystąpić i z szacunkiem dla artystów i dla tradycji festiwalu opolskiego. – podsumował Witold Zembaczyński.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE