Cykl debat Nowoczesnej: #Lepsza Polska

24/03/2017

Nowoczesna ma program naprawy państwa po zakończeniu rządów Prawa i Sprawiedliwości. Można zapoznać się z nim na naszej stronie www.nowoczesna.org/program, a także na bieżąco śledzić tam nasze inicjatywy ustawodawcze. Na chwilę obecną złożyliśmy 30 ustaw, z których 13 zostało odrzuconych przez PiS, a pozostałe trafiły do tzw. sejmowej zamrażarki.

Mamy świadomość, że przy obecnym podziale głosów w Sejmie, nasze ustawy mają małą szansę na uchwalenie. Składamy je po to, by Polacy wiedzieli, jaką mamy wizję państwa i jakie kroki podejmiemy gdy w następnych wyborach dostaniemy szansę kierowania krajem.

Aby stworzyć optymalne dla Polski rozwiązania na czas po PiS-ie, 20 marca br. wystartowaliśmy z cyklem 12 tematycznych debat przedstawiających program Nowoczesnej #LepszaPolska.

Tematem pierwszej dyskusji była gospodarka. Wspólnie z ekspertami i najlepszymi ekonomistami diagnozowaliśmy i prognozowaliśmy jej stan, szukając najlepszych wariantów pchnięcia Polski na ścieżkę rozwoju i zmniejszenia długu publicznego, jaki w zastraszającym tempie zaciąga w imieniu obywateli rząd Beaty Szydło. Debatę możecie obejrzeć tutaj: http://bit.ly/DebataLepszaPolskaGospodarka.

Kolejna dyskusja, tym razem o edukacji , już 3 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE