Cykl debat Nowoczesnej: #Lepsza Polska

Nowoczesna ma program naprawy państwa po zakończeniu rządów Prawa i Sprawiedliwości. Można zapoznać się z nim na naszej stronie www.nowoczesna.org/program, a także na bieżąco śledzić tam nasze inicjatywy ustawodawcze. Na chwilę obecną złożyliśmy 30 ustaw, z których 13 zostało odrzuconych przez PiS, a pozostałe trafiły do tzw. sejmowej zamrażarki.

Mamy świadomość, że przy obecnym podziale głosów w Sejmie, nasze ustawy mają małą szansę na uchwalenie. Składamy je po to, by Polacy wiedzieli, jaką mamy wizję państwa i jakie kroki podejmiemy gdy w następnych wyborach dostaniemy szansę kierowania krajem.

Aby stworzyć optymalne dla Polski rozwiązania na czas po PiS-ie, 20 marca br. wystartowaliśmy z cyklem 12 tematycznych debat przedstawiających program Nowoczesnej #LepszaPolska.

Tematem pierwszej dyskusji była gospodarka. Wspólnie z ekspertami i najlepszymi ekonomistami diagnozowaliśmy i prognozowaliśmy jej stan, szukając najlepszych wariantów pchnięcia Polski na ścieżkę rozwoju i zmniejszenia długu publicznego, jaki w zastraszającym tempie zaciąga w imieniu obywateli rząd Beaty Szydło. Debatę możecie obejrzeć tutaj: http://bit.ly/DebataLepszaPolskaGospodarka.

Kolejna dyskusja, tym razem o edukacji , już 3 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.