Posadź Szyszkę, zasadź drzewo

24/03/2017

Włączcie się w naszą akcję! Sadźmy wspólnie drzewa.

Obraz drzew karczowanych w całej Polsce w wyniku #lexSzyszko (ustawa o niekontrolowanej wycince) wzbudził oburzenie tysięcy Polaków. I nie chodzi tylko o to, że im więcej drzew wokół nas, tym zdrowszym powietrzem oddychamy. To jest oczywiste. Chodzi o to, jak jedna bezmyślna ustawa uruchamia tysiące pił i niszczy na dziesięciolecia nasze otoczenie.

Te padające pod naporem pił zdrowe, piękne drzewa są doskonałą alegorią rządów PiS. Skutki tej dewastacji będziemy usuwać naprawdę długo…

Póki co, możemy zrobić coś więcej niż krytyka ministra Szyszki. Nowoczesna zgłosiła nowelizację skandalicznej ustawy ministra Szyszki, ograniczającą niekontrolowaną wycinkę drzew na masową skalę, a jednocześnie ułatwiającą właścicielom działek usuwanie pojedynczych drzew, gdy tego wymaga sytuacja.  Poza tym, potrzebujemy dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce i … sadzić drzewa.

Nowoczesna uruchomiła inicjatywę, której celem jest zastąpienie każdego ściętego w wyniku #lexSzyszko drzewa nowym, zasadzonym rękami obywateli, którym nie jest wszystko jedno.

Akcja jest bardzo prosta!

Zwracajmy się do władz samorządowych z prośbą o zgodę na sadzenie drzew w miejscach publicznych i wskazywanie lokalizacji tych nasadzeń. Wzór wniosku dostępny na www.posadzdrzewa.pl
W ramach tej akcji, kilka dni temu w Kole posadziliśmy wspólnie z uczniami miejscowych szkół aż 1000 drzew! Nasza akcja to doskonała okazja, by wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zrobić coś dobrego dla siebie i dla środowiska.

A gdy PiS utraci władzę, rozliczymy ministra Szyszkę i posadzimy go… jak najdalej od polskiej przyrody.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE