„Nowoczesna. Tu zaczyna się lepsza przyszłość” – Ryszard Petru i posłowie w Olsztynie

19/08/2016

„Nowoczesna. Tu zaczyna się lepsza przyszłość” – pod tym hasłem w całej Polsce w sierpniu i na początku września odbywają się spotkania i dyskusje na temat gotowego programu Nowoczesnej.

W piątek (19.08) lider Nowoczesnej Ryszard Petru razem z posłami Nowoczesnej odwiedzili Olsztyn. Gospodarzem spotkania był poseł Nowoczesnej z Olsztyna Mirosław Pampuch, a wraz z przewodniczącym do stolicy Warmii i Mazur przyjechali posłowie: Jerzy Meysztowicz, Joanna Schmidt, Adam Szłapka.

Podczas konferencji Ryszard Petru odniósł się do wstrzymania małego ruchu granicznego na granicy polsko-rosyjskiej.

Ruch przygraniczny jest bardzo ważny. To fundament rozwoju podtrzymujący tę część gospodarki, która z tego ruchu żyje. Słyszałem wypowiedzi ministra Szmita, który mówił, że nie można budować gospodarki Warmii i Mazur na ruchu przygranicznym. To absurdalna teza. Apelujemy do rządu o opamiętanie, trzeba pamiętać o gospodarce. Tego typu działanie stoi w sprzeczności z tym „niby planem” Morawieckiego. Plan mówi o rozwoju przedsiębiorczości, a faktem jest, że przez takie działania [zamykanie ruchu przygranicznego] przedsiębiorczość się zabija.

Na pytanie dziennikarzy o ostatni sondaż TNS lider Nowoczesnej odpowiedział: – Rok temu Nowoczesna miała 1 pkt. proc. w sondażu przeprowadzonym przez tą samą agencję badawczą. A Prezydent Andrzej Duda przed wyborami przegrywał we wszystkich sondażach z Bronisławem Komorowskim. W ten sposób chciałbym pozdrowić PiS. Życzę żeby trwało w przekonaniu, że ma wysokie poparcie do końca kadencji.

Na spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna przewodniczący Nowoczesnej podkreślał, że Nowoczesna i Platforma Obywatelska różni się wyraźnie w kwestiach programowych. – Platforma zalicza bardzo mocny skręt w prawo. Nowoczesna ma trochę inne poglądy na gospodarkę, na Polskę. Szukamy poparcia wśród tych, którzy są za przedsiębiorczością, za rozsądkiem. PO zwraca się do innych – podsumował Petru.

W ostatnim czasie Nowoczesna złożyła liczne projekty finansowania in vitro przez samorządy, a od początku lipca politycy Nowoczesnej prezentują na konferencjach kolejne obszary programowe. Przedstawione zostały już założenia programu dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, gospodarki, przedsiębiorczości, ochrony zdrowia i rolnictwa. Cały program Nowoczesna przedstawi we wrześniu.

 

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE