„Nowoczesna. Tu zaczyna się lepsza przyszłość” – Ryszard Petru i posłowie w Olsztynie

„Nowoczesna. Tu zaczyna się lepsza przyszłość” – pod tym hasłem w całej Polsce w sierpniu i na początku września odbywają się spotkania i dyskusje na temat gotowego programu Nowoczesnej.

W piątek (19.08) lider Nowoczesnej Ryszard Petru razem z posłami Nowoczesnej odwiedzili Olsztyn. Gospodarzem spotkania był poseł Nowoczesnej z Olsztyna Mirosław Pampuch, a wraz z przewodniczącym do stolicy Warmii i Mazur przyjechali posłowie: Jerzy Meysztowicz, Joanna Schmidt, Adam Szłapka.

Podczas konferencji Ryszard Petru odniósł się do wstrzymania małego ruchu granicznego na granicy polsko-rosyjskiej.

Ruch przygraniczny jest bardzo ważny. To fundament rozwoju podtrzymujący tę część gospodarki, która z tego ruchu żyje. Słyszałem wypowiedzi ministra Szmita, który mówił, że nie można budować gospodarki Warmii i Mazur na ruchu przygranicznym. To absurdalna teza. Apelujemy do rządu o opamiętanie, trzeba pamiętać o gospodarce. Tego typu działanie stoi w sprzeczności z tym „niby planem” Morawieckiego. Plan mówi o rozwoju przedsiębiorczości, a faktem jest, że przez takie działania [zamykanie ruchu przygranicznego] przedsiębiorczość się zabija.

Na pytanie dziennikarzy o ostatni sondaż TNS lider Nowoczesnej odpowiedział: – Rok temu Nowoczesna miała 1 pkt. proc. w sondażu przeprowadzonym przez tą samą agencję badawczą. A Prezydent Andrzej Duda przed wyborami przegrywał we wszystkich sondażach z Bronisławem Komorowskim. W ten sposób chciałbym pozdrowić PiS. Życzę żeby trwało w przekonaniu, że ma wysokie poparcie do końca kadencji.

Na spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna przewodniczący Nowoczesnej podkreślał, że Nowoczesna i Platforma Obywatelska różni się wyraźnie w kwestiach programowych. – Platforma zalicza bardzo mocny skręt w prawo. Nowoczesna ma trochę inne poglądy na gospodarkę, na Polskę. Szukamy poparcia wśród tych, którzy są za przedsiębiorczością, za rozsądkiem. PO zwraca się do innych – podsumował Petru.

W ostatnim czasie Nowoczesna złożyła liczne projekty finansowania in vitro przez samorządy, a od początku lipca politycy Nowoczesnej prezentują na konferencjach kolejne obszary programowe. Przedstawione zostały już założenia programu dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, gospodarki, przedsiębiorczości, ochrony zdrowia i rolnictwa. Cały program Nowoczesna przedstawi we wrześniu.