ADAM SZŁAPKAPRZEWODNICZĄCY NOWOCZESNEJ

ADAM SZŁAPKA

Wielkopolanin. W wieku 21 lat zdobył mandat radnego w Kościanie i został najmłodszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta. W latach 2010-2015 pracował w Kancelarii Prezydenta, gdzie zajmował się m.in. organizacją wizyt międzynarodowych głowy państwa. Od początku ze Stowarzyszeniem Projekt: Polska. Organizował jego struktury w Wielkopolsce. Jako dyrektor Fundacji Projekt: Polska był odpowiedzialny za organizację ogólnopolskich projektów: Razem 89, czy Pokolenie Solidarności. W Sejmie pracował w Komisji Służb Specjalnych oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

W wyborach parlamentarnych 2019 startował z trzeciego miejsca Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, gdzie osiągnął najlepszy rezultat ze wszystkich „trójek” w skali kraju, zdobywając 52 tysiące głosów. W 2023 po raz trzeci z rzędu uzyskał mandat poselski, będąc liderem poznańskiej listy KO i zdobywając 149 064 głosy co stanowiło trzeci wynik wśród wszystkich kandydatów na posłów w tych wyborach.
11 sierpnia 2022

KÓRNIK

Spotkania w ramach Mobilnego Biura Poselskiego, które poseł Szłapka organizuje regularnie w Poznaniu i okolicach.
„Czy kogoś porąbało? Nastolatkom należy się rzetelna edukacja seksualna, a nie pytania o ich życie intymne!„ – Katarzyna Lubnauer.


30 stycznia 2022

POZNAŃ

W czasie biegu charytatywnego „Policz Się z Cukrzycą”, organizowanego na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


28 października 2021

WARSZAWA

W czasie konferencji prasowej przed Sejmem RP, na temat projektu ustawy Nowoczesnej o ochronie flagi Unii Europejskiej.


KONTAKT

Biuro Poselskie Adama Szłapki
Ulica Franciszka Ratajczaka 44
61-728 Poznań
Telefon: 735 442 046
Mail: [email protected]
NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE