KATARZYNA LUBNAUERPOSŁANKA NOWOCZESNEJ

KATARZYNA LUBNAUER

Doktor matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowczyni i naukowiec. Popularyzatorka nauki, przez kilka lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizowała imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i informatyki dla dzieci I młodzieży w Łodzi. Jedna z inicjatorek „Świeckiej szkoły”, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Współtwórczyni programu Nowoczesnej. Sternik morski, instruktor żeglarstwa. Matka i żona.

W wyborach parlamentarnych 2019 startowała z warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej i zdobyła 28 tysięcy głosów. W 2023 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z wynikiem 22 529 głosów startując z czwartego miejsca na liście.
29 września 2022

WARSZAWA

Kolejna kontrola poselska w Ministerstwie Edukacji. Za pieniądze publiczne, na zlecenie MEN, jedna z uczelni przygotowała ankietę dla 13 i 14 latków dotyczącą ich życia seksualnego, stosunku do aborcji. Nie zabrakło pytania o to, „Czy homoseksualiści powinni pełnić funkcje publiczne?”

„Czy kogoś porąbało? Nastolatkom należy się rzetelna edukacja seksualna, a nie pytania o ich życie intymne!„ – Katarzyna Lubnauer.


14 lipca 2022

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Spotkanie otwarte z mieszkańcami.


02 maja 2021

WARSZAWA

Dzień Flagi w stolicy z prezydentem Rafałem Trzaskowskim.


KONTAKT

Przez kanały mediów społecznościowych
lub [email protected]
NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE